فیزیوتراپی در منزل سکته مغزی برای کمک به بازیابی توانایی های جسمی و حرکتی مبتلایان به این عارضه مغزی و کاهش عوارض ایجاد شده از اهمیت بالایی برخوردار است.

سکته مغزی زمانی رخ می دهد که خون‌ رسانی به ناحیه ای از مغز مختل شده و متوقف شود ، در این شرایط عملکرد مغز دچار اختلال شده و عوارضی همچون ضعف و بی حسی اندام ها ، فلج اندام ها ، مشکلات بینایی و گفتاری رخ می دهد.

انسداد یا پاره شدن یکی از عروق خون ‌رسان مغز از مهم ترین دلایل بروز سکته مغزی هستند که سالانه هزاران نفر را درگیر عوارض خود می کنند.

شیوع سکته مغزی در بین آقایان بیشتر است و عواملی همچون فشار خون و کلسترول خون بالا ، استرس ، مشکلات قلبی و عروقی ، اضافه وزن و افزایش سن ریسک بروز آن را افزایش می دهند.

بعد از بروز سکته مغزی بیمار باید بلافاصله در بیمارستان بستری شده تا از بروز صدمات دائمی به مغز جلوگیری شود.

فیزیوتراپی در منزل سکته مغزی نیز باید بلافاصله پس از مرخص شدن بیمار از بیمارستان آغاز شود تا بیمار هرچه سریع تر به شرایط مطلوب برسد.

زمانی که سکته مغزی بخشی از مغز که حرکت را کنترل می کند را دچار مشکل می کند ، ممکن است فرد در حرکات و انجام کارهای روزمره دچار مشکل شود ، فیزیوتراپی در سکته مغزی کمک زیادی به تخفیف و از بین بردن این عوارض می کند.

عوارض سکته مغزی از عوارض خفیف و گذرا مثل تاری دید تا عوارض فلج‌ کننده ی دائمی یا حتی مرگ را شامل میشود ، به همین جهت این عارضه مغزی باید بطور اورژانسی تحت درمان قرار بگیرد.

اسپاسم عضلات ، مشکلات تعادل و درد مفاصل نیز از دیگر عوارض سکته مغزی هستند که با فیزیوتراپی قابل بهبود هستند.

فیزیوتراپی در منزل سکته مغزی

صرف نظر از نوع سکته مغزی ، با هر دقیقه سکته ایسکمیک عروق بزرگ بدون درمان ، نزدیک به دو میلیون نورون می میرند. این امر نشان دهنده این است که بیمار سکته مغزی باید هرچه سریع تر تحت درمان مناسب قرار بگیرد . پس از کنترل شرایط بیمار توانبخشی با فیزیوتراپی برای جبران آسیب های ایجاد شده نیز ضروری است.

در جلسه اول فیزیوتراپیست اقدام به ارزیابی کامل بیمار کرده و بر اساس توانایی ها و عوارض ایجاد شده برای بیمار برنامه توانبخشی منحصر به بیمار را تنظیم می کند.

تمرین درمانی بخش مهمی از برنامه فیزیوتراپی در منزل سکته مغزی را شامل می شود ، فیزیوتراپیست با توجه به توانمندی های بیمار تمرینات خاصی را برای بهبود شرایط بیمار و تقویت عضلات ضعیف شده در نظر می گیرد.

از آن جایی که بیماران مبتلا به سکته مغزی به دلیل عوارض ایجاد شده دچار ضعف حرکتی شده اند و توانایی خروج از منزل و مراجعه به کلینیک فیزیوتراپی را ندارند ، خدمات فیزیوتراپی در منزل برای آن ها بسیار مفید است ، فیزیوتراپیست های ما در مرکز فیزیوتراپی در منزل هوم فیزیو با دانش و تجربه بالا در زمینه فیزیوتراپی سکته مغزی خدمات فیزیوتراپی در منزل را با بالاترین کیفیت به عزیزان بیمار ارائه می دهند.

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی سکته مغزی در منزل – فیزیوتراپی در منزل تهران – مرکز فیزیوتراپی در منزل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست