فیزیوتراپی زانو در منزل برای کمک به درمان مشکلات مفصل زانو و توانبخشی مفصل زانو پس از بیماری و آسیب دیدگی از اهمیت زیادی برخوردار است.

مفصل زانو از پرتحرک ترین مفاصل بدن است و از آن جایی که فشار وزن نیز بر آن وارد می شود ریسک آسیب دیدگی این مفصل نسبت به سایر مفاصل بدن بیشتر است.

مفصل زانو از اجزای مختلفی همچون استخوان ها ، غضروف ، رباط ، مینیسک ، بورسا و تاندون تشکیل شده و آسیب دیدگی هریک از این اجزا می تواند سبب بروز درد و اختلال در حرکت طبیعی زانو شود.

به دلیل اینکه مفصل زانو نقش مهمی در تحرک طبیعی افراد دارد ، آسیب دیدگی مفصل زانو سبب بروز اختلال در عملکرد حرکتی فرد بیمار شده و به همین جهت فرد مبتلا برای مراجعه به کلینیک فیزیوتراپی با چالش های زیادی روبرو است به همین جهت فیزیوتراپی زانو در منزل برای این افراد بسیار مناسب است.

فیزیوتراپی زانو علاوه بر کمک به تسکین درد و دیگر علائم بیمار ، عملکرد حرکتی زانو را بهبود بخشیده و به کاهش مشکلات ایجاد شده پس از بیماری یا آسیب دیدگی مفصل زانو کمک زیادی می کند.

فیزیوتراپی زانو در منزل در چه مشکلاتی کمک کننده است ؟

آرتروز زانو شایع ترین بیماری تخریبی مفاصل بدن انسان است که ریسک بروز آن با بالا رفتن سن افزایش پیدا می کند ، آرتروز سبب درد ، محدودریت حرکتی و اختلال در عملکرد مفصل زانو شده و مشکلاتی زیادی را برای فرد بیمار به همراه دارد.

پارگی مینیسک زانو از آسیب های شایع ورزشی است که معمولا در ورزشکارانی که تحرک بالایی دارند رخ می دهد ، درمان این آسیب معمولا با روش های غیرجراحی از جمله فیزیوتراپی زانو امکان پذیر است.

پارگی رباط های زانو از جمله آسیب های جدی ورزشی در ورزشکاران رشته های پرتحرک و پربرخورد است ، درمان این آسیب معمولا با جراحی و فیزیوتراپی امکان پذیر است ، فیزیوتراپی زانو در منزل پس از جراحی رباط صلیبی زانو کمک زیادی به روند بهبودی و تسکین علائم بیماران خواهد کرد.

فیزیوتراپی زانو در منزل پس از جراحی های مفصل زانو از جمله جراحی تعویض مفصل نیز امری ضروری است و به تسریع بهبودی و بازیابی تحرک مفصل زانو کمک زیادی می کند.

سایر مشکلات مفصل زانو که با فیزیوتراپی زانو می توان به درمان آن ها کمک کرد عبارتند از :
  • نرمی غضروف کشکک زانو
  • ازگود اشلاتر
  • التهاب بورس های زانو
  • التهاب تاندون های زانو
  • شکستگی ها و دررفتگی ها
  • پیچ خوردگی زانو 
  • و …

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی زانو درد – فیزیوتراپی در منزل تهران – فیزیوتراپی آرتروز زانو – فیزیوتراپی در منزل کرج

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست