فیزیوتراپی پس از تعویض مفصل لگن نقش مهمی در تسریع بهبودی و بازیابی دامنه حرکتی مفصل لگن داشته و به تطابق سریع تر بیمار با مفصل مصنوعی کمک زیادی می کند.

در حین تعویض مفصل ران ، جراح قسمت های آسیب دیده مفصل ران شما را برداشته و قطعاتی را که معمولاً از فلز ، سرامیک و پلاستیک بسیار سخت ساخته شده اند ، جایگزین می کند. این مفصل مصنوعی (پروتز) به کاهش درد و بهبود عملکرد کمک می کند.

جراحی تعویض مفصل لگن  به آن آرتروپلاستی مفصل لگن نیز می گویند ، ممکن است برای شما گزینه ای باشد اگر درد لگن شما در فعالیت های روزانه تداخل داشته باشد و درمان های غیر جراحی کمکی نکرده یا سایر روش های درمانی موثر واقع نشوند. آسیب دیدگی مفصل لگن در نتیجه آرتروز لگن یکی از رایج ترین دلایل انجام جراحی تعویض مفصل لگن است.

دلایل انجام جراحی تعویض مفصل لگن

شرایطی که می تواند به مفصل ران آسیب برساند ، گاهی اوقات جراحی تعویض مفصل ران را ضروری می کند ، عبارتند از:

  • آرتروز. استئوآرتریت مفصل لگن که با تخریب غضروف مفصلی همراه است.
  • روماتیسم مفصلی. آرتریت روماتوئید که ناشی از سیستم ایمنی بیش فعال است ، نوعی التهاب ایجاد می کند که می تواند غضروف و گاهی اوقات استخوان زیرین را از بین ببرد و در نتیجه مفاصل آسیب دیده و تغییر شکل دهد.
  • استئونکروز. اگر خون کافی به قسمت توپ مفصل ران وارد نشود ، مانند ممکن است دررفتگی یا شکستگی ایجاد شود ، ممکن است استخوان فرو ریخته و تغییر شکل دهد.

اگر درد مفصل ران دارید:

  • با وجود داروهای ضد درد همچنان ادامه دارد
  • خواب شما را مختل می کند
  • لباس پوشیدن را مشکل می کند
  • بر توانایی بالا یا پایین رفتن از پله ها تأثیر می گذارد
  • بلند شدن از حالت نشسته را مشکل می کند.

شما کاندید جراحی تعوض مفصل لگن هستید.

فیزیوتراپی پس از تعویض مفصل لگن

یک فیزیوتراپیست می تواند به شما در تمریناتی که می توانید در بیمارستان و بصورت فیزیوتراپی در منزل انجام دهید کمک کند تا روند بهبودی تسریع شود.

فعالیت و ورزش باید بخشی منظم از روز شما باشد تا دوباره از مفصل و ماهیچه های خود استفاده کنید. متخصص فیزیوتراپی شما تمرینات تقویتی و تحرک را توصیه می کند و به شما کمک می کند نحوه استفاده از وسایل کمکی مانند واکر ، عصا یا عصا را بیاموزید. با پیشرفت درمان ، معمولاً وزنی را که روی پای خود می گذارید افزایش می دهید تا زمانی که بتوانید بدون کمک راه بروید.

فیزیوتراپی پس از تعویض مفصل لگن بخش مهمی از برنامه درمان مشکل مفصل لگن بیمار است و بدون انجام آن پروسه درمانی ناتمام خواهد ماند.

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی پس از تعویض مفصل لگن – فیزیوتراپی لگن – فیزیوتراپی در منزل – هزینه فیزیوتراپی در منزل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست